Hakkımızda

Orman Doğal Alternatifler sunar... Alesta Naturel Kaplama Kaplama ( Papel )
İmalatımız Başladı...

Dede mesleğimiz olan keserste işi 2005 yılında kurumsallaşarak Alesta Naturel Müh. Or. ür. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ünvanını aldı. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde kurulan firmamızın merkezi hala aynı yerde bulunmaktadır. Firmamız sektöre  parke taslağı imalatıyla başlayıp daha sonradan İnşaatlık kereste, doğramalık kereste, lambri, rabıta… ve yan ürünleriyle devam etti. 2003 yılı sonrarında Ahşap sevkiyat malzemeleri ( Ahşap palet,Ahşap kafes, ahşap sandık ) monte ve demonte olarak üretimine başladı. 2006 yılında ISPM-15 yetki belgesini alarak sevkiyat malzemelerine ısıl işlem uygulamaya baladı. 2013 Yılında Dokurcun da ikinci imalathanemizi açtık.

Firmamız 2014 yılı sonralında Ukrayna dan ithal kereste getirmeye başladı. 2015 yılında bu ülkedede kereste imalattını kurdu. 2016 yılı içerisinde Kayın papel ve huş papel üretimine başladı.

2021 yılında Dokurcun fabrikamızda Kavak papel, kayın Papel, Çam papel üretimine başladık .

2023 yılının ikinci yarısı ortalarında Kontraplak ve Plywood üretimine başlıyoruz.

Firmamız halen Sakarya nın Akyazı ilçesinde 1500 m2 kapalı 1200 açık alanda ve dokurcun fabrikamızda 2300 m2 kapalı ve 15.000m2 açık alanlı üretim tesislerinde üretime devam etmektedir.

Neden bizimle çalışmak isteyesiniz?

– Güvenilir, tutarlı, sorumluluk sahibi, dürüst, işininehli bir muattab bulabilmeki için.

– Siparişleri, acil siparişleri, olağandışı ve özel imlat siparişlerini, geç verilen siparişlerin lazım olduğu anda elinde olması için.

– Sadece sevkiyat ağacı değil yan ürünleri ve benzer ürünleri yaptıracak bir tedarikçisi olması için.

– Çizim, tasarım desteği ve alternatif çözümler sunabilecek ve sürekli kendini geliştiren bir tedarikçiyle çalışmak için.

– Kalitesinden kusğu duymayaca bir tedarikçisi olması için.

– Sadece ürün ve hizmet temin etmeyip, çözümortağı da olan, müşteri odaklı bir tedarikçiyle çalışmak için.

– Fiyatın ürün ve hizmete göre düşük olmasından.

– Firmamızdan memnum çok sayıda referansımız olduğu için.

– Müşterisiyle sürekli iletişim halinde olan, geridönüşler doğrultusunda iş sürecine yön veren bir tedarikçi olduğumuz için.

Misyonumuz

Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizin tatminini sağlayarak , sağlıklı gelişmeyi, evrensel kalite ve standartlarda ürün ve hizmet sunmayı amaçlar, bu suretle ülkesi ve müşterileri için güvenirlilik, devamlılık ve saygınlık simgesi olmayı amaçlar.

Vizyonumuz

Alanımızda dünyaca tanınmış bir marka olacağız.

Değerlerimiz ve Biz ( İlkelerimiz )

1- Dürüstlük

2- sorumluluk duygusu

3- Karşılıklı saygı

4- Sürekli gelişim

5- Pozitifizim

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Çalışma Ekibimiz

Core Features

Multi-Purpose

Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.